Η Μαρκέλλα Γιαννάτου έγινε πρόσφατα μανούλα σε ένα χαριτωμένο κοριτσάκι. Όμως, στο μεταξύ έφτασε και στον χωρισμό με τον σκηνοθέτη Λευτέρη Χαρίτο με τον οποίο και συνεργάζεται φέτος στη σειρά Η μάγισσα.
Καλεσμένη στην εκπομπή I Love ΣΟΥ ΚOY, η ηθοποιός μίλησε για την εγκυμοσύνη της αρχικά λέγοντας χαρακτηριστικά:
«Η εγκυμοσύνη ήταν συνειδητή. Δεν έτυχε, πέτυχε. Ήταν μέσα από μια διαδικασία. Άρχισα να το σκέφτομαι σοβαρά γύρω στα 38-39. Σκέφτηκα ότι δεν έχω πολλά περιθώρια. Νομίζω αγχώθηκα, ναι. Ότι κάπως αν το αποφασίσω μετά τι θα κάνω. Έκανα κρυοσυντήρηση, πέρασα όλη τη διαδικασία. Δεν συνδυάζεται η καριέρα με το παιδί στη δικιά μου περίπτωση. Αν δεν είχα τη μαμά μου θα ήταν αδύνατο. Τώρα είναι δύσκολο» αποκάλυψε η Μαρκέλλα Γιαννάτου και συνέχισε μιλώντας για τον χωρισμό της από τον σκηνοθέτη της σειράς Η μάγισσα, Λευτέρη Χαρίτο ο οποίος υπήρξε σύντροφός της: